MAMA, KTORÁ MILUJE ÚČTOVNÍCTVO I ŽENSKÚ KRÁSU

 

Stanka je mamička, ktorá rozumie účtovníctvu, financiám, mzdám a je v tom naozaj dobrá. Obľubuje čísla a pomáha v tejto sfére profesionálne, ale zároveň veľmi ľudsky. Čo je zaujímavé, súčasne sa venuje aj ženskej kráse a konkrétne kozmetike Mary Kay. Na pohľad dve odlišné oblasti. Avšak každá mama chce byť aj krásna a tak založila stránku na facebookuinstagrame @krasnasdetmi.

 

Ahoj Stanka, rada by som ťa predstavila našim mamičkám. Ďakujem, že si súhlasila s rozhovorom. Je pre ostatné mamičky inšpirujúce počuť príbehy iných mám. Ako si žijú taký ten obyčajný život.

 

WAK_0726IIProsím ťa, vysvetli nám, ako sa tieto dve úplne odlišné činnosti dajú zladiť? :)

Skôr by som povedala, že u mňa sa tieto dve veci navzájom dopĺňajú. Účtovníctvo je pre mňa tá hlavná práca, ktorej venujem väčšinu svojho pracovného času. Pre mňa to je asi naozaj to ideálne povolanie. Ja to mám vyštudované, nič iné som ani nikdy nerobila a baví ma to stále. Menej ma baví to, ako často sa menia zákony, takže treba neustále sledovať a školiť sa. No, a keď mi to už prerastá cez hlavu, tak sa ponáram do ružového sveta Mary Kay. To je proste taký krásny srdečný svet, kde sa vždy nabijem energiou.

 

Povedz nám aj niečo o sebe. Si mama dvoch malých chlapcov. Koľko majú rokov a ako prežívate také tie bežné dni?

Chlapci majú 3 a 6 rokov. Aktuálne mladší syn začal chodiť do škôlky, takže sa nám mení režim dňa a ten ideálny zatiaľ hľadáme. Rána sú vždy náročné, ranné vstávanie vôbec neobľubujem a starší syn to bohužiaľ podedil. Takže tam je len rýchla ranná hygiena, raňajky, obliecť a odviesť deti do škôlky. Následne sa vraciam domov a mám takú tú chvíľku pre seba. Potom doobeda už len pracujem. Na obed idem deti vyzdvihnúť zo škôlky. Mladší ide späť, starší sa hrá alebo kreslí pri mne, kým si ja zacvičím. A poobedia sú už voľnejšie, väčšinou ich trávime na ihrisku, na záhrade, .

 

Robiť mzdy, dane je často časovo veľmi náročná práca, ako to zvládaš popri deťoch?

Bohužiaľ, doteraz to bolo hlavne na úkor spánku. Takisto, keď horí termín, tak pomáha muž aj starí rodičia.

Teraz mi už pribudne aj pár hodín počas dňa, takže si čas na prácu pribudol. No ale zase tie začiatky v škôlke sú plné chorôb, takže stále to treba prispôsobovať aktuálnej situácii. A všetko vyžaduje naozaj poriadne plánovanie. Ja si všetky úlohy zapisujem do množstva zoznamov a idem podľa toho.

Objednaj

 

Keďže viem, že si vo svojej práci naozaj výborná a v daniach, financiách sa vyznáš, radíš aj mamičkám, ktoré chcú začať podnikať. Čo by si tak v skratke poradila mamičke, ktorá je na materskej a rozhodla by sa podnikať?

 

Jeej, ďakujem. Podľa mňa je materská ideálny čas na začiatok podnikania. Výhodou je to, že nemusí platiť hneď vysoké preddavky na zdravotné poistenie, to doplatí až nasledovný rok a aj to podľa toho, koľko zarobí.

Je to také podnikanie na skúšku. Vyskúšam, či ma to baví, či je o môj produkt záujem. No viem, že mám istotu, že od štátu čo to dostanem. A ak to nevyjde, tak sa viem vrátiť do práce, ako keby sa nič nestalo. Samozrejme, treba si zvážiť aj náklady, ak by som mala robiť niečo, kde potrebujem na začiatku veľké investície. To samozrejme potrebuje lepšiu prípravu.

 

Účtovníctvo si študovala? Prípadne ako si sa k tejto práci dostala?

Áno, ja som sa s ním stretla už na strednej škole a odvtedy je to moja láska. Potom som pokračovala aj na vysokú školu, kde som ho študovala. Prvú prácu sa mi podarilo nájsť ešte počas vysokej školy, kde som sa venovala hlavne účtovníctvu menších podnikov. Po škole som išla už do jednej z najväčších spoločnosti v SR na účtovné oddelenie. A odtiaľ potom už na materskú a k svojmu podnikaniu.

 

Toto je oblasť, ktorá sa neustále mení, musíš jednotlivé zmeny sledovať. Asi sa musíš stále vzdelávať, je to tak? Čítaš zákony, študuješ internet, či chodíš na webináre?

Áno, je potrebné sa školiť neustále. Školím sa hlavne online. Každoročne investujem minimálne 1000€ len na školenia.

 

Je podľa teba náročné pracovať na materskej? Máš vlastnú skúsenosť, ako to vidíš?

Materská je celkovo náročná, či už s prácou alebo bez. Starostlivosť o malého človiečika dá zabrať. A toto bolo pre mňa určite náročnejšie ako práca popri tom. Naše deti trpeli v prvých mesiacoch refluxom, jeden vracal cez pol izby, druhý mi dokonca z toho prestával dýchať. Toto obdobie som strávila tým, že dieťa som mala na rukách, neskôr v nosiči. A vôbec na to nespomínam dobre. A vlastne si ani nespomínam, ako som popri tom niečo účtovala. Pravdepodobne tak, že dieťa spalo na mne a ja som vtedy pracovala.

Myslím, že práve to, že som mohla odpútať myšlienky od starostlivosti o deti, mi pomohlo ľahšie prežiť. Ja som toho zo začiatku mala fakt máličko, takže mi to neprišlo náročné, skôr mi tá práca pomáhala.

Samozrejme, boli obdobia, hlavne keď boli deti choré, a ja som si povedala, že by mi bolo lepšie teraz bez práce. Ale asi by som to nemenila.

To, že si viem regulovať ja, akým klientom sa venujem, koľko času venujem práci, tak mi to neprišlo až natoľko náročné. Skôr vidím viac pozitív.

 

Ako si sa dostala k Mary Kay? Kozmetika je to úžasná, ty si to poňala veľmi pekne,  svoj projekt si nazvala @krasnasdetmi. Veru, aj mamičky chcú byť krásne. Akú základnú starostlivosť navrhuješ mamičkám, ktoré majú pri deťoch málo času?

Mary Kay ku mne prišla niekedy po vysokej škole, keď som riešila svoju extrémne citlivú pleť. Z bežnej kozmetiky z drogérie alebo lekárne mi vôbec nič nesedelo a takto som sa prepracovala až k Mary Kay kozmetike. Prvýkrát mi niekto vysvetlil to, ako sa o pleť treba starať a produkty mi sadli dokonale. Neskôr som sa registrovala už ako kozmetická poradkyňa, s tým, že produkty som používala pre seba. Prekvapilo ma však, že som sa dostala ku kvantám školení o pleti a o líčení zadarmo. A teraz som dospela do bodu, kedy s láskou sprostredkujem túto možnosť každej žene, ktorá prejaví záujem. Myslím, že každá žena si tu vie nájsť ten svoj kúsok.

Ako základná starostlivosť úplne u každej ženy by to malo byť pravidelné čistenie pleti a hydratácia ráno aj večer, podľa typu svojej pleti.

 

Ak by niektoré mamičky chceli s touto kozmetikou tiež pracovať, čo im odporúčaš? Môžu sa prípadne obrátiť na teba?

Určite si treba kozmetiku vyskúšať prostredníctvom hodinky krásy, nech si vie predstaviť, čo to obnáša. Tú teraz robím vždy len na diaľku, takto mi to asi najviac vyhovuje. Žienka mi vyplní dotazník, na základe toho jej vyberiem vhodné produkty, natočím video s návodom a ona si to už všetko sama v pohodlí domova vyskúša, kedy to jej vyhovuje. Aj toto sa mi na Mary Kay páči, najprv si to môžem vyskúšať a až potom sa rozhodnem, či produkty kúpim.

Potom sa stačí už len zaregistrovať a má prístup k množstvu materiálov a návodov, ako treba pracovať. A môžu sa na mňa samozrejme obrátiť.

Tú registráciu odporúčam aj žienkam, ktoré s kozmetikou pracovať nechcú, ale rady by si ju kupovali pre seba so zľavou alebo sa naučili krásne líčiť.

 

Ako sa ty venuješ sama sebe? Máš na seba vôbec čas?

Na starostlivosť o pleť naozaj dbám. Tých 5 minúť ráno a večer si vyčlením aj keby mi deti plakali pri nohách. :) A potom, ak to situácia dovolí, tak si hodím aj masku. To sa mi darí tak raz za týždeň. Moja pleť sa hneď prejaví, ak ju zanedbám, tak ju mám hneď červenú a suchú.

V poslednom období sa postupne vraciam aj k cvičeniu, tak polhodinu denne cvičím podľa youtube. (super cvičká zdarma sú od Heather Robertson na youtube). Poväčšine sa mi do toho nechce, ale zbožňujem ten pocit po odcvičení. :) Takisto aj rada jem, takže si to musím trochu aj kompenzovať pohybom.

 

stanka fotka

Deti sú u teba rozhodne na prvom mieste, potom asi hneď v závese práca. Čo máš však ako žena rada? Stíhaš aj nejaké záľuby?

Nemám žiadnu špeciálnu záľubu. Len občas nejaké ukradnuté chvíľky, občas vybehnem s kamoškami von, občas do kina.

A vlastne, čítam knihy veľmi rada. Ale čítam poväčšine pri uspávaní, takže je to spojené s deťmi. :)

Naozaj väčšiu časť dňa strávim s rodinou.

 

Ešte na teba prezradím, že často tráviš aj mesiac pri mori a tam pracuješ. Nie je to žiadny výstrelok, ale funguješ v podstate rovnako ako doma, deti, rodina, práca.  Ako takýto „výlet“ vyzerá? Ostatné ženy možno zaujíma, ako takéto niečo vymyslieť s rodinou.

Och, áno. More je moja závislosť. Ešte pred deťmi som k nemu išla vždy aspoň 2krát za rok. A nápad ísť takto k moru na dlhšie bol inšpirovaný od mojej kamarátky, ktorá tiež išla takto k moru. Tak som si povedala, kedy, keď nie teraz? A presne ako vravíš, v podstate zbalíme čo potrebujeme, presťahujeme sa a namiesto ihriska chodíme na pláž, ale všetko ostatné funguje rovnako ako doma. Akurát, ja určite pracujem menej (ale to platí pre celé leto). Bývame sami na apartmáne, jedlo máme vo svojej réžii, takže finančne to vyjde rovnako ako all inclusive na týždeň.

Prvý rok sme mali aj kombináciu, že sa pri mne s deťmi vystriedal muž a aj starí rodičia. Ale tieto posledné dva roky sme boli len sami ako rodina.

 

 

Ďakujem za rozhovor, si úžasná a šikovná žena. Držíme päste v rodine i práci. 

 

Mamičky, ak by ste chceli vedieť niečo viac o kozmetike Mary Kay, alebo hľadáte niekoho, kto vám pomôže s účtovníctvom, mzdami, či daňovým priznaním, Stanka je rozhodne tá pravá profesionálka. Jej ľudský a zároveň odborný prístup rozhodne oceníte. Pozrite www.uctujemeprevas.sk alebo www.krasnasdetmi.sk

 

Objednaj