Mama REBELKA - Zuzka Deáková rozhovor

_32A6640 _32A5935

Naša stránka je o plánovaní, organizovaní si svojho života, ale hlavne o mamách. Jednu takú maminu sledujeme dlhšie – je to mama rebelka, ktorú veľa žien pozná ako REBELMAMU.

Je to Zuzka Deáková, influencerka, blogerka, ale hlavne mama a mama v očakávaní. 

Prečítejte si o jej živote, o tom čo chystá... Verím, že vás táto mamina zaujme, ako nás. Je vtipná a veselá a jej príspevky na instagrame či facebooku vás budú určite baviť.

Trošku viac sme ju vyspovedali....

 

Zuzka, poraď ostatným ženám/mamám, ako nakladáš s časom, ako plánuješ svoje dni a či vôbec plánuješ?

Svoje dni si dopredu vždy plánujem. Milujem ten pocit, keď viem, čo ma čaká a priam nenávidím, keď ma niečo zaskočí a nie som na to pripravená. Každý mesiac mám rozvrhnuté dni pre seba, kedy idem na kozmetiku, pedikúru, ku kaderníčke, … Potom tam sú krúžky s Rebekou, rodinné stretnutia, narodeniny a iné dôležité udalosti, na ktorých musím byť. Čiže všetko je vopred naplánované. Potom sú dni, kedy pozriem do diára a zistím, že tam nie je nič napísané. Tento deň som s Rebkou doma a nič, ale naozaj nič nerobíme. 

Ako vravíme, KAŽDÁ MAMA MÁ SVOJ PRÍBEH, vieš nám v skratke predstaviť ten svoj? 

Moja cesta mamky sa začala tehotenstvom v lete 2016 a pôrodom 03.04.2017. Môjho manžela som stretla v marci 2016 (áno, dobre čítaš :)). Bolo to všetko také rýchle a spontánne, že toto by som si naozaj dopredu nevedela naplánovať. I keď…

Stretnutie s mojim mužom bolo také, že BAAAAAM! Na teba som čakala celý život a okamžite s tebou chcem žiť, bývať, plniť si sny, robiť deti a ty si ten chlap, s ktorým budem do konca života. No láska ako “hovädo” :) I keď občas ma vie nasr…štvať tak, že si vravím, že sme možno do toho skočili predsa len prirýchlo. Hneď potom nastane taký moment, že viem, že tento chlap je ten pravý.

Dosť bolo ale o láske, lebo na to si sa ma asi nepýtala. :)

Blog som začala písať po narodení dcérky Rebky zo zábavy. Stávali sa mi zábavné príhody a chcela som pobaviť aj svoje okolie. Neskôr som si uvedomila silu internetu a po rôznych rebel stretnutiach alebo iných akciách, kedy som stretla ženy, na ktorých bolo vidno, že sú unavené, všetko obetujú pre to, aby rodina bola šťastná, ale často strácajú samé seba, som sa rozhodla, že predsa len využijem tento blog aj k šíreniu inej myšlienky. Začala som ženám hovoriť, či už na stretnutiach alebo aj skrz blog, aby začali myslieť aj na seba. Lebo v prvom rade som ja ako osoba, potom som žena a potom som mama, manželka, sestra a podobne. Ako sa hovorí. Keď nie je šťastná mama, nebude ani rodina.

 

Si mama,ako ty zvládaš svoju fun page a instagram popri dieťatku? Ako prebiehajú bežné činnosti?

Ja si myslím, že to zvládam v pohode.:) Síce nepíšem siahodlhé blogy na svoj web, nepíšem návody na to ako byť dobrá, zlá, alebo iná super manka, ale píšem od srdiečka to, čo sa mi deje za deň. Postujem svoje dni. Niekedy je ten deň na hovno alebo nestíham a vtedy je mojich postov menej, lebo do sveta sa snažím hovoriť len pekné veci, alebo také čo majú zmysel. A potom sú dni, kedy mám chuť a náladu a vtedy vznikajú vtipné posty, videá s mojim mužom, alebo aj dlhšie posty o tom, ako treba brať materskú s vtipom.

Minule som si pozerala iné blogy, iných blogeriek a tam ti poviem to vyzerá ako z photoshopu. Obrázky na Instagrame zladené farebne, postované iba krásne fotky, krásnych čistých detí a upravených mamiek.:) Toto ale nie som ja. Resp. aj by som chcela byť, ale mám iné priority, ako sa ísť pred každou foto nalíčiť.

No a bežné činnosti? Vstaneme, jeme, jeme, jeme, kakáme, jeme, jeme, spíme, hráme sa, varíme, kakáme, nudíme sa, kukneme telku, dáme si niečo nezdravé, reveme....a prečo to množné číslo? Lebo s dieťaťom naozaj robíš všetko spolu.:)

A keď je mama sama. Čo sa stane tak trikrát do dňa. Postuje fotografie a píše statusy.:)

 

Si skôr papierový typ, rada si zapisuješ, alebo si elekronický typ?

Milujem diár. Raz mi jedna kamoška povedala, že prečo mám diár, keď už som mama. No na facku. :) Veď my mamky musíme najviac plánovať. :) Ale ona sa zbadá, keď bude mať svoje deti...muahaha. :)

A elektronické pripomienky sa mi nikdy nepripomenú, tak som to zavrhla. :) Pekne krásne diár a ideš.

 

Onedlho končí rok. Dávaš si predsavzatia, plány?

Tak tento rok si dávam plán taký, že v marci, apríli porodím. To je taký základ. Potom si nechcem vyrodiť mozog. To by bolo pekné, keby sa to ani druhý krát nestalo. Chcela by som kratší pôrod, menej bolesti a nechcem byť natrhnutá po chrbát, ale to sú už iba zbožné priania skôr. :)

Inak po pôrode schudnem, keď nie pôrodom, tak budem cvičiť...fuuu a inak uvidíme, čo život prinesie. :)

 

Daj nám info, nech vieme, čo ďalej plánuješ, pripravuješ pre svoje fanúšičky? Ak máš okrem online aktivít aj nejaké offline, daj vedieť, kde ťa môžeme aj vidieť.

Momentálne chystám raz mesačne večerný program pre mamky v Inspiro v Ivanke pri Dunaji. Bude to talkshow, kde si budem pozývať rôznych zaujímavých hostí. Teraz najbližšie príde femme fatale Lady Vivian porozprávať o láske k sebe a svojmu telu a porozpráva taktiež o mojom obľúbenom burlesque.

Potom by som chcela naďalej robiť stand-up. Uvidíme kam ma život zavedie a aké bude moje ďalšie dieťatko. Či ma niekam pustí alebo to bude prísavník obyčajný. :)

 

Sledujte Zuzku aj na https://www.facebook.com/rebelmam/

  KTK_0069  KTK_0082

 

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.